Küçük Sanatçı Aleyna Tilki’ye Kötü Haber

Küçük Sanatçı Aleyna Tilki’ye Kötü Haber
Küçük Sanatçı Aleyna Tilki’ye Kötü Haber
4.29 (85.71%) 21 Oy

Cevapsız çınlama adlı parçasıyla müzik listelerinde adını sıkça duyuran küçük sanatçı Aleyna tilki 16 yaşında olmasına rağmen gece kulüplerinde çalışması oldukça büyük tartışmalara neden oldu.

DMC yöneticisi Avukat samsun demir reşit olmayan 16 yaşındaki sanatçı Aleyna tilkiye gece kulüplerinde sahne alması için sözleşme imzalattı. Reşit olmadığı için alkollü mekânlarda bulunan Tilki birçok gece kulübünde sahne alacak. Okula gitmesi gereken 2000 doğumlu Aleyna’nın kendi yaşını büyük gösteren kıyafetler ve makyaj yapması da dikkatleri üzerine çekiyor. Konunun gündeme gelmesi ile birlikte bir çok avukatın 16yaşındaki bir kız çocuğunun yasal olarak içkili mekânlarda bulunmasının yasak olduğunu açıkladı.

Avukatlar 18 Yaş altı çocukların bu tür ortamlarda çalıştırılması zihinsel, ahlaki ve psikisosyal gelişimleri açısından oldukça zararlıdır. Bu tür ortamlarda çocukların çalıştırılması alkol vb. zararlı maddeleri kullanımları yakınlaşmaktadır açıklamaları yapıldı. Şikâyet edildiği takdirde bu mekanlarda sosyal güvenlik kurumunca ceza kesilmesi de olağandır. 2000 doğumlu Aleyna tilki aslen Konyalıdır.

165 boyunda 48 kilodur. Yetenek sizsiniz yarışmasında gesi bağlarını söyleyerek hafızalara kazınan cevapsız çınlama adlı parçası ile popüler olmuştur. Kazandığı para ile müzik eğitimini alacağını anlatan küçük sanatçı sesini annesinden aldığını söylemiştir. İki ay gibi kısa sürede popun yıldızlarını geride bırakan bir kızı Türkiye konuşuyor. Emrah Karaduman Aleyna’yı ilk olarak yarışmada gördüğünü o dönemde tamamlamak üzere olduğu toz duman adlı projesinde yer almak isteyip istemediğini sordu. Zamanlama açısından o projeye dâhil olamayan Aleyna yeni projede yer aldı. Çalıştığı mekânlarda yan masasında anne veya babasının mutlaka bulunduğunu söyleyen Aleyna eleştiriler in kendi iyiliği içim olduğunu ifade ederken çok sert eleştirilerde psikolojimi yaralar ifadesinde bulundu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*