Minik Serçe Sezen Aksu Müziğe Geri Dönüyor!

Minik Serçe Sezen Aksu Müziğe Geri Dönüyor!
Minik Serçe Sezen Aksu Müziğe Geri Dönüyor!
4 (80%) 2 Oy

Minik serçe lakaplı pop müzik sanatçısı sezen aksu Volkswagen Arenada verdiği konserde dinleyenleri büyülerken yaptığı açıklama ile sevenlerini üzmüştü. Sahnelere veda edeceğini açıklamıştı. Son albümünü 2011 yılında yapan minik serçe eski ekibi ile birlikte yeni albüm çalışmalarına başladığı öğrenildi. Albüm çalışmaları sırasında canını sıkan şeyler olsa da müziğe geri dönmeye kararlı olan minik serçe sevenlerini mutlu etti.

Sezen Aksu 13 Temmuz 1954 de Denizli’nin Sarayköy ilçesinde doğdu. Annesi fen öğretmeni Şehriban Hanım babası matematik öğretmeni Sami Bey disiplinli çocuk yetiştirme konusunda sezene epey mesafeli kaldılar. Bu mesafe bile sezenin yaramaz çocuk olmasını önleyemedi. 3 yaşına kadar doğduğu yerde yaşayan aksu 3 yaşından sonra kalbim egede kaldı yere İzmir’e taşındılar. Etrafındaki insanların cüce bela dediği minik serçe her gün konak-köprü troleybüsünde şarkı söylüyor haftada bir kez saçının rengini değiştirip sık sık intihara kalkışan bir gençlik yaşadı.

O senelerden sonra devamlı söylediği şey Allah babama acıdı da şarkıcı oldum sözü olmuştur. Şarkıcı olmasaydı dansöz olacaktı. Üniversite dâhil tüm eğitimini İzmir de tamamladı. 1973 yılında ege üniversitesi ziraat fakültesine girdi 1974 yılında Ali Engin Aksu ile evlenince eğitimini bıraktı. Lise yıllarında kendini iyice müziğe veren Aksu 1970 yılının hafta sonu dergisinin açtığı altın ses yarışmasında 6.oldu. 1974 yılında 3 şarkılık ses bandını bir plak şirketine gönderdi. O yıl ali aksu ile dünya evine girdi. Evlendikten bir hafta sonra da yeşil Giresunlu tarafından İstanbul’a plak yapmak için çağırıldı. 1975 yılına girerken ilk 45 lik plağı satışa çıktı fakat hiç satılmadı. Yabancı bir şarkıdan alınan besteye söz yazılmıştı ve sonuç olarak fiyaskoydu. Üstelik plak sezen seley adına çıkarılmıştı.

Aynı sene ikinci 45 lil plağı olan kusura bakma –yaşanmamış yılları çıkardı ve satışlar fena değildi. 1976 yılında üçüncü 45 ligi olan olmaz olsunu çıkardı. 45likler listesinde haftalarca ilk sıralarda kaldı. Bu ,ki plak sezen ak sunun başlangıcı oldu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*