Murat Boz Biyografisi

Murat Boz Biyografisi
Murat Boz Biyografisi
4.38 (87.5%) 8 Oy

Murat boz Aşkı bulamam ben adlı şarkısı ile çıkış yapmış ve özellikle genç kızların sevgilisi haline gelmiş yakışıklı ve sempatik Türk pop şarkıcısıdır. 7 Mart 1970 de Zonguldak- Ereğli de dünyaya gelmiştir. Babasının adı Cafer anne adı Ayşe Nedret’tir.

Türk Popunun Yakışıklısı

Türk popunun yakışıklısı murat boz ilk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamlamıştır. 1995 yılında İstanbul Anadolu güzel sanatlar lisesini kazanması ile İstanbul’a gelmiştir. Atatürk kültür merkezi gibi birçok yerdeki konserlerde vokallik yapmıştır. Milliyetin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasında erkek vokal olarak birinci olmuştur. 1999 yılında İstanbul bilgi üniversitesi jazz vokal bölümünü burslu olarak kazanmıştır.

Eğitime doymayan yakışıklı sanatçımız ardından İstanbul teknik üniversitesi Türk müziği konservatuarı temel bilimler bölümünde eğitimine devam etti. Çok uzun süre Tarkan’ın vokalistliğini yaptı. 2006 yılında aşkı bulamam ben adlı albümü ile piyasaya tek başına girdi.

Şarkı söylemeyi, yüzmeyi çok seven sevilen sanatçı sıkı bir hayvan sever aynı zamanda.  Murat boz shakira, Tarkan, nilüfer, Nazan öncel, demet Sağıroğlu, hande yener, Nil Karaibrahimgil,  gibi büyük sanatçıların sahne ve albüm performanslarında çalıştı.

Murat boz 2006 yılında aşkı bulamam ben adlı albümü ile hızlı bir giriş yaptı. Daha sonra 2007 yılında ilk stüdyo albümü olan maksimum yayınladı. Aynı yıl altın kelebek kral tv müzik ödüllerinde ve İstanbul FM altın ödüllerinde en iyi çıkış yapan erkek sanatçı ödüllerine layık görüldü. Bu süreden sonra 2011 yılına kadar birçok albüm çıkaran ve klıp çeken sanatçı 2011 yılında askerliğini bedelli olarak yaptı. Acun Ilıcalının yapımını yaptığı o ses Türkiye yarışmasında jüri üyesi oldu. 10 Ekim 2008 de alman vatandaşı olan menajeri ile dünya evine girdi. 2012 yılında ise boşandı. 2014 yılında internet fenomeni pucca nın kitaplarından esinlenerek Türk sinemasına uyarlanan hadi inşallah adlı filmde Büşra pekin, Cezmi baskın ile birlikte başrolünü üstlendi. 2016 da vizyona girecek olan kardeşim benim adlı Burak Öz çivit ve aslı Enver ile başrolü paylaştı. 4 ekim 2016 da gösterime giren tv8 deki o ses Türkiye adlı müzik yarışmasında jüri olarak başlamıştır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*