Rock Müziğin Asi Çocuğu Teoman

Rock Müziğin Asi Çocuğu Teoman
Rock Müziğin Asi Çocuğu Teoman
4 (80%) 7 Oy

Rock müziğin asi çocuğu Teoman Yakupoğlu 1967 İstanbul doğumludur. Teoman’ın avukat olan babası kendisi 2,5 yaşındayken hayatını kaybetmiş. Ünlü sanatçısının şiirsel şarkı sözleri babasının genlerinden geçmiştir. Avukat olan babası şiir’ oldukça düşkünmüş.

Teoman İle İlgili Bilinmeyenler

Teoman çocukken babasını kaybettikten sonra dershaneye bile gitmeden Boğaziçi üniversitesini kazanmıştır.  Müzik hayali için bulaşıkçılık bile yaptı. En büyük mücadele ve arzusu kendisi gibi kalabilmekti. Yaptığı bir röportajda büyük hedefleri olmadığını buna rağmen okul hayatında hep başarılı bir çocuk olduğunu anlatmış bir dönem casus olmayı istediğini vurgulamıştır. Çok büyük Elvis Presley hayranı olan Teoman kendisine model olarak bu büyük sanatçıyı seçmiştir. Maddi durumlarının yetersiz olmasından dolayı ilk gitarını komşuları aldı. O Dönem yokluğun farkında değildi çünkü kendi gibi alt ve orta sınıf insanlarla birlikte yaşıyordu.

18 yaş benim için önemliydi diyen sanatçı kaşe pantolonla okula gitme zorunluluğunun olmadığı dönem olması açısından önemliydi. Bir arkadaşının yanında gittiği dershane sınavlarından üst üste 1. Olunca kendine olan güveni geldi. Sınava girdi ve İstanbul üniversitesi işletme bölümünü kazandı ilk gün İstanbul yerine Boğaziçi üniversitesine giderek okulun ortamın beğendiği için hırs yaparak evde 8 saat çalışarak Boğaziçi üniversitesi matematik bölümünü kazandı. Farklı nedenlerden dolayı okulu dondurup bir yıllığına Amerika ya gitti. Her konuda oldukça aktif olan Teoman müzik hayatına üniversite verdiği konserle başladı.

Cool olarak adlandırılmasına bir anlam veremeyen Teoman cool olmak için fazla konuşuyorum diyor. Hayatından geçmiş eski sevgililerinin çoğuna hayran olan ünlü rock sanatçısı onlar isterse çocuk sahibi olacağını bile söylemiştir. Cihangir de çatı katında tek kişilik bir evde yaşıyor. Evi kendisinin. Müzik dinlerken ben olsam bunu dinler miydim diye soruyor sonrasında kendi müziğini yapıyor. Birlikte vakit geçirmekten en keyif aldığı arkadaşları şebnem ferah, Sertap Erener ve demir Demirkan. Farklı yaşantısı ile bir dönem gazetecilerin en çok takip ettiği asi sanatçımız rock müzik türüne farklı bir yön vermiştir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*