Yakışıklı Sanatçı Emre Aydın Dünya Evine Girdi!

Yakışıklı Sanatçı Emre Aydın Dünya Evine Girdi!
Yakışıklı Sanatçı Emre Aydın Dünya Evine Girdi!
2.75 (55%) 4 Oy

Rock müziğin yakışıklı sanatçısı Emre Aydın bir süredir beraber olduğu iç mimar Eda Köksal İle Ordu’da evlendi. Ordulu olan eda Köksal’ın memleketlerinde nikâh kıyan genç çift Antalyalı olan Emre Aydın’ın memleketinde 9 Eylülde düğünlerini yaptılar. İç mimar eda Köksal ile evini dekore ettirmek istediğinde tanışan sanatçı kısa süre sonra ilişkiye başlamış daha sonra nişanlanmışlardı. Eda Köksal emre aydının yazıp yönettiği Cinni: Uyanış adlı korku filminde başrolde oynamıştı.

Emre Aydın 2 Şubat 1981 yılında Isparta’da doğdu. İlköğretimini Isparta’da tamamlayan sanatçı liseyi Antalya Anadolu lisesinde devam etti.  Daha sonra dokuz eylül üniversitesi iktisat bölümünü tamamladı. 2002 yılında katıldığı singyoursong yarışmasında onur ela ve emre aydın adlı iki gencin 6. Cadde grupları birinci oldu ve albüm hazırlıkları başladı. 2003 yılında grup dağıldı. 2006 yılında Sony BMG Türkiye GRGDN ortaklığı ile afilli yalnızlık adlı solo albüm çıktı.

İlk klip yon Thomas’ın yönettiği albüm ismi taşıyan parça afilli yalnızlık’ a çekildi klipte şebnem dönmez oynadı. Bu albümdeki 10 şarkısının 9 tanesi kendi bestesi olan emre aydın Umay Umay ‘ın hareket vakti gelince adlı çalışmasını da seslendirdi. Bu albümde davulda gripin ‘den İlker, basgitarda MANGANIN cem bahtiyarı, gitarda vegadan Tuğrul eşlik etti. Daha gripinin sensiz İstanbul’a düşmanım adlı parçasında konuk sanatçı olarak yer aldı.

2012 yılından okuldan arkadaşı olan ve aynı zamanda menajeri olan Fadıl Dinçer ile birlikte 565 adlı yapım şirketini kurdular. Bu ismi İzmir’de Bornova’dan Buca ya bindikleri otobüsün numarasından esinlendiklerini açıklamışlardı. Daha sonra 2014 yılında star ışığı x faktör adlı yarışmada armağan çağlayan, ziynet sali, Ömer karacan ve emre aydın jüri üyeliği yapmıştır. 2006 yılında afilli yalnızlık, 2010 kâğıt evler, 2012 beni biraz böyle hatırla, 2013 Eylül geldi sonra, 2016 ölünmüyor albümleridir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*